Majsko jadranje 2021

Letošnje regate se bo predvidoma udeležilo 5 posadk in spremljevalna ekipa veterinarjev. Nekateri bomo jadranje podaljšali na cel teden. Odhod je 22. maja, začnemo pa v Šibeniku.

Sestanek IO JDP

25. februarja 2021 je bil v klubskih prostorih sestanek IO JDP. Udeležili so se ga trije člani IO.

• Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa letos ne bo občnega zbora kluba.
  • Trenutno je dogovorjeno, da lansko regato izvedemo v istem terminu letos, med 22. in 25 majem. Seveda če bo zdravstvena situacija to dovoljevala.

Tedenski sestanki na internetu

23.10.2020

Zaradi prehoda na zimski čas in omejitev gibanja se začetek tedenskih sestankov prestavlja na 18:00 uro. Prav tako bo naslednji teden poizkusno na voljo spet virtualni sestanek ob 20:30.

21.5.2020

Ob spoštovanju splošnih priporočil za obvladovanje korone razlogov za virtualne sestanke ni več. Če že ne gremo na regato, se pa vidimo.

13.5.2020

Dolgi dnevi so primerni za vse kaj drugega, kot čepenje pred računalniki. Zato so od danes tedenska srečanja prestavljena na 20:30. Vse ostane nespremenjeno, le dobimo se uro kasneje.

LP Grega

30.3.2020

Dokler so javna zbiranja prepovedana se lahko pridružite klubskim sestankom na internetu vsak četrtek zvečer ob 19:30. Čas sestanka je omejen na 40 minut. Ob prvi prijavi morate dovoliti nalaganje klienta za sestanke Zoom.us. Podatki o sestanku pa so naslednji:

Topic: Četrtek z JD Potepuh
Time: every Thursday from 19:30 till 20:20

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 674 257 240
Password: 021809

Majsko jadranje 2020

17.4.2020

Majsko jadranje je prestavljeno na naslednje leto med 22. in 25. majem 2021. Pogodbe so sklenjene za enako obdobje, kot ste želeli letos.

26.3.2020

Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa je letošnja regata pod velikim vprašajem. Trenutni dogovor s čarteristom je, da lahko rezervirane barke uporabimo maja (če bodo razmere seveda to dopuščale), konec septembra ali naslednje leto. Dokončna odločitev bo padla sredi aprila.

Dodatno smo se v klubu dogovorili, da v primeru odpovedi letošnjega jadranja, plačane članarine veljajo tudi za naslednje leto. Prav tako bomo na željo skiperjev vrnili preplačila akontacij za jadranje.

Ostanite zdravi
Grega

Korona virus

Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa, so klubska druženja ob četrtkih do preklica odpovedana. Bova po poskrbela, da se zaloge ne bodo pokvarile in jih bova pridno menjala.

Kikladi 2019

Jutro v Loutri

Konec septembra smo planirali klubko jadranje v Grčiji. Na koncu je sicer odšla le ena posadka, a že za naslednje leto se obeta več ekip.

Zaradi izgubljene prtljage smo morali pot prilagoditi grškim zmožnostim prevoza prtljage. Tako nas je dohitela šele tretji dan na Parosu. Ker pa smo takih težav že navajeni, smo imeli v ročni prtljagi dovolj robe za prve dni.

Pot nas je vodila iz Lavria do Loutre na otoku Kythnos. Tam smo si zvečer privoščili namakanje v toplicah sredi plaže.

Naslednje jutro smo nadaljevali proti Parosu, kamor je bila napotena naša prtljaga. Z najetim avtom smo odšli na letališče, hkrati pa še obredli cel otok.

Naslednja postaja je bilo mesto Ermoupoli na otoku Siros. Siros je upravno redišče Kikladov. S tem smo zaključili s postanki v civilizaciji. Naslednje dve noči smo prebili na sidru, prvo še na Sirosu, naslednjo pa na Kythnosu.

Zadnji dan smo si ogledali še Pozejdonov tempelj na polotoku Sounion in se vrnili v Lavrio.

Regata JDP 2019

Še enkrat smo se sredi maja dobili v Šibeniku. Tokrat se nas je kar 74 razporedilo po 11 barkah. V krepkem jugu smo prvi dan trenirali pristajanje z bočnim vetrom na Zlarinu. Prvo regato smo izvedli na poti do Kaprij, drugo pa proti Prviču. V Mareti smo spet proslavili uspešno regato.

Zlarin, pred štartom

Rezultati regate:

1.Bojan Kovačič2 točki
2.Andrej Lavrič7
3.Urška Nered7
4.Slavc Zdešar8
5.Goran Balen8
6.Zlato Pandel10
7.Tomaž Žabjek14
8.Luka Skočir17
9.Mitja Ivačič17
10.Borut Bric21

Regata JDP 2018

Po dolgih letih smo se poslovili od flote Elan 333 in tudi zamenjali prizorišče regate. Štartali smo iz Šibenika s skoraj novimi SO 389. Med številnimi bonacami smo tudi jadrali. Pot nas je vodila do Žirij, od tam okoli Blitvenice do Kaprij, zadnji večer pa smo se družili na otoku Prvič.

Pozdrav med regato

Rezultati regate: