Piknik JDP

V četrtek smo se v velikem številu zbrali na podelitvi medalj za letošnjo regato. V prijetni družbi in ob dobri hrani smo se še enkrat spomnili na minulo jadranje.

Regata JDP 2022

Letošnjo regato smo izpeljali v okolici Dugega otoka.

Prvo regato je tradicionalno zaznamovalo pomanjkanje vetra na štartu in cilju. Zadnji uvrščeni so skozi cilj pripeljali vsega 9 minut pred časovno kontrolo. Zato pa nam je bilo vreme drugi dan precej bolj naklonjeno in smo hitro opravili s povratkom v bližino Zadra. Je bil pa zato boj še bolj zgoščen.

Druženje smo zaokrožili s skupno večerjo v Kukljici, kjer so se pri Udici potrudili za res dober zaključek mejskega druženja na morju.

Konoba Udica, Kukljica 23.5.22

Vse udeležence in ostale člane pa vabimo na slavnostno podelitev nagrad, 9. junija v klubske prostore.

Rezultati regate:

1.Luka Skočir2 točki(1 + 1)
2.Slavc Zdešar5 (3 + 2)
3.Bojan Kovačič11(5 + 6)
4.Goran Balen12(2 + 10)
5.Urška Nered13(4 + 9)
6.Grega Nered15(DNF + 3)
7.Zlato Pandel16(DNF + 4)
8.Iztok Rep17 (DNF + 5)
9.Rihard Štampar19(DNF + 7)
10.Jadran Čičigoj20(DNF + 8)
11.Tomaž Žabjek23(DNF + 11)

Občni zbor JD Potepuh 2022

Občni zbor Jadralnega Društva Potepuh je bil 3. marca 2022 ob 19:00 v klubskih prostorih v Rožni dolini.

V najzanimivejši točki dnevnega reda, so bili za naslednja štiri leta izvoljeni naslednji člani odborov kluba:

V prilogi sta poročilo za leto 2021 in zapisnik občnega zbora.

Izvršni odbor

Gregor Nered predsednik
Ljubo Šegatin podpredsednik
Zlato Pandel član
Tomaž Žabjek član
Boris Čubej član

Nadzorni svet

Mitja Kobal predsednik
Alenka Nakić članica
Bojan Zakrajšek član

Disciplinska komisija

Aljoša Stanič predsednik
Bojan Kovačič član
Stanislav Zdešar član

The Ocean Race Europe

V nekoliko nepričakovanem trenutku se je konec maja začela The Ocean Race Europe, bivši Volvo, Whitbread … To še ni tista prava dirka okoli sveta, je pa zanimiva priprava in predstavitev formata tekmovanja.

Okoli sveta se bodo spet odpravili oktobra 2022, ob 50. obletnici prve izvedbe tekmovanja.

Regata JDP 2021

Po koronskem oddihu smo se končno spet srečali tudi na morju. V nekoliko zmanjšanem številu, a še vedno dovolj za dva prijetna plova. Prvi plov od Kaprij do Tijata so zaradi tehničnih težav končale le tri posadke, drugi skrajšani plov okoli Zmajana pa vseh pet. Tudi tokrat se je druženje zaključilo na Prviču, le da zaradi situacije ni bilo skupne večerje.

Po končani regati smo se tri barke odpravile še na potepanje do Visa. Z ugodnim vetrom smo uživali še v treh krasnih jadralskih dnevih.

Rezultati regate:

1.Bojan Kovačič3 točke (2 + 1)
2.Slavc Zdešar4 (1 + 3)
3.Grega Nered8(DNF + 2)
4.Zlato Pandel8 (3 + 5)
5.Goran Balen10 (DNF + 4)

Sestanek IO JDP

25. februarja 2021 je bil v klubskih prostorih sestanek IO JDP. Udeležili so se ga trije člani IO.

• Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa letos ne bo občnega zbora kluba.
  • Trenutno je dogovorjeno, da lansko regato izvedemo v istem terminu letos, med 22. in 25 majem. Seveda če bo zdravstvena situacija to dovoljevala.

Tedenski sestanki na internetu

23.10.2020

Zaradi prehoda na zimski čas in omejitev gibanja se začetek tedenskih sestankov prestavlja na 18:00 uro. Prav tako bo naslednji teden poizkusno na voljo spet virtualni sestanek ob 20:30.

21.5.2020

Ob spoštovanju splošnih priporočil za obvladovanje korone razlogov za virtualne sestanke ni več. Če že ne gremo na regato, se pa vidimo.

13.5.2020

Dolgi dnevi so primerni za vse kaj drugega, kot čepenje pred računalniki. Zato so od danes tedenska srečanja prestavljena na 20:30. Vse ostane nespremenjeno, le dobimo se uro kasneje.

LP Grega

30.3.2020

Dokler so javna zbiranja prepovedana se lahko pridružite klubskim sestankom na internetu vsak četrtek zvečer ob 19:30. Čas sestanka je omejen na 40 minut. Ob prvi prijavi morate dovoliti nalaganje klienta za sestanke Zoom.us. Podatki o sestanku pa so naslednji:

Topic: Četrtek z JD Potepuh
Time: every Thursday from 19:30 till 20:20

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 674 257 240
Password: 021809

Majsko jadranje 2020

17.4.2020

Majsko jadranje je prestavljeno na naslednje leto med 22. in 25. majem 2021. Pogodbe so sklenjene za enako obdobje, kot ste želeli letos.

26.3.2020

Zaradi ukrepov za preprečevanje širjenja korona virusa je letošnja regata pod velikim vprašajem. Trenutni dogovor s čarteristom je, da lahko rezervirane barke uporabimo maja (če bodo razmere seveda to dopuščale), konec septembra ali naslednje leto. Dokončna odločitev bo padla sredi aprila.

Dodatno smo se v klubu dogovorili, da v primeru odpovedi letošnjega jadranja, plačane članarine veljajo tudi za naslednje leto. Prav tako bomo na željo skiperjev vrnili preplačila akontacij za jadranje.

Ostanite zdravi
Grega